Mis on discgolf?

Discgolf on vägagi sarnane traditsioonilisele palligolfile, vähemalt reeglite ja terminite osas. Suurim erinevus on, et discgolfis kasutatakse palli ja golfikeppide asemel lendavaid taldrikuid. Kui palligolfis on eesmärk pall spetsiaalsesse auku saada, siis discgolfis on eesmärk ketas spetsiaalsesse kettidega korvi saada. Esimene vise sooritakse viskealalt, mida nimetatakse tii-alaks, järgnevad visked toimuvad sealt, kuhu tehtud vise maandus. Visatakse senikaua, kuni ketas on korvis (või kettides). Peamine eelis discgolfil palligolfi ees on, et enamasti on mängimine täiesti tasuta (kui just rada ei asu eramaal), sest hilisemad kulutused rajale on minimaalsed ning mängu saab nautida igal aastaajal ning isegi kellajal, kui kettad on varustatud LED valgustitega.

Kes mängib discgolfi?

Discgolf on üks parimaid tervisespordi viise, kuna seda on võimalik mängida igas eas ning sõltumata füüsilisest ettevalmistusest. Kuna discgolfi on lihtne õppida, saavad kõik osaleda. Discgolfi saab mängida nii ajaveetmise vormis ja loodust nautides, kui ka tõsise spordina ja võisteldes.

Miks mängida?

Discgolf on ideaalne moodus enda liigutamiseks, saate samal ajal end liigutada kui ka meelt lahutada. Discgolf on küll vähest füüsilist aktiivsust nõudev spordiala, aga siiski on terve keha kasutuses ja pärast pikka päeva rajal on tunda, et oled liigutanud. Discgolf pakub väga palju emotsioone, nii positiivseid kui ka negatiivseid, sõltuvalt situatsioonidest. Samuti on väga palju erinevaid mängusituatsioone, mis nõuavad erinevaid visketehnikaid ja mänguplaani, et järgmine viskekoht oleks parim võimalikest ja kas riskida mingi viskega või mitte. Sellised olukorrad teevad mängu väga huvitavaks, tuues kaasa nii juubeldusi kui ka frustratsiooni. Discgolfi mängimiseks ei ole vaja erilist riietust, ega jalanõusid, igaüks valib need enda äranägemise ja mugavuse järgi. Samuti on varustus soodne, võrreldes paljude teiste spordialadega. Kettad mida kasutavad harrastajad ja maailmatipud on samas hinnaklassist, jäädes vahemikku 10-20 eurot ja alustamiseks piisab ühest kettast.

Kus mängida discgolfi Eestis?

Eestis on hetkel rohkem kui 100 discgolfi parki, enamus neist asuvad erinevatel terviseradadel ja on seetõttu kõikidele huvilistele tasuta kasutamiseks. Vaata kaardilt kus asub Sulle lähim discgolfi park!

Kus võistelda?

Kui tunned, et tase hakkab tõusma ja lihtsalt oma lõbuks mängimisest enam ei piisa, siis üle Eesti toimub palju erinevaid võistlusi, nii suuremaid kui ka väiksemaid.

EDGL KALENDER DISC GOLF METRIX

Soeta endale isiklik discgolfi varustus ning discgolfi kettad discgolfar-ee_logo_small_web.png veebipoest!